čtvrtek 1. února 2018

Fallout 4 zobrazí hlavní menu a spadne

Po delší době jsem si chtěl zahrát Fallout 4 a čekalo na mne nemilé překvapení. Po spuštění se objevilo hlavní menu a hra během pár sekund spadla.

Naštěstí nejsem jediný, komu hra padá. Po delším hledání jsem našel rozsáhlé vlákno na oficiálním fóru. Bethesda má zřejmě v poslední verzi Falloutu chybu, která způsobuje pády ve střední a východní Evropě. A to již od 13. prosince... a dodnes není oprava.

Podle příspevků ve výše zmiňovaném vláknu někomu pomohlo zakázat přístup souboru Fallout4.exe do Internetu pomocí firewallu. Někomu připojení na VPN s adresou ze západní Evropy. A někomu bohužel pomůže jen odpojení počítače od sítě.

Já to vyřešil pravidlem na routeru zakazujícím komunikaci na servery Bethesdy (IP rozsahy 13.32.28.0/2413.32.29.0/24). Hlavní výhoda je, že jedno pravidlo vyřeší problém na všech počítačích v síti.

Update 3. 2. 2018:
Na fórech doporučují spíše zablokovat DNS pro doménová jména services.bethesda.net a mods.services.bethesda.net. Nejefektivnější je přidat záznamy do hosts souboru ukazující na 127.0.0.1.
Pokud používáte DNS v MikroTiku, můžete přidat statický záznam (v RouterOS menu IP -> DNS -> Static). Velice efektivní je použití regulárního výrazu (services\.bethesda\.net).

Statická záznam v MikroTik RouterOS
Blokací DNS nepřijdete o možnost procházet stránky Bethesdy, které bohužel zákazem komunikace na IP adresy zablokujete také.


Žádné komentáře:

Okomentovat